Odszedł Czesław Malczewski

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 30 marca 2016 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł nasz Kolega i Przyjaciel – Czesiu Malczewski. Był przez lata związany z naszą uczelnią poprzez działalność naukową i dydaktyczną w Instytucie Pedagogiki oraz pracę społeczną w uniwersyteckiej „Solidarności”, gdzie pełnił m.in. funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej.

Był niezwykle wrażliwym, pełnym ciepła i swoistego humoru Człowiekiem, który zawsze znajdował czas na pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Nawet po odejściu z Uniwersytetu Wrocławskiego do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, nie utracił z nami kontaktu, wspierał nas swoją radą, martwił się naszymi problemami i pomagał, jak tylko umiał, we wszystkich sprawach, z którymi się do niego zwracaliśmy.

Uroczystości pożegnania Czesia Malczewskiego w dniu 5 kwietnia 2016 roku (w najbliższy wtorek) rozpoczną się mszą święta w Jego intencji, która odprawiona będzie o godzinie 12:30 w Kościele Świętej Rodziny przy ul Monte Cassino, a po niej, o godzinie 14-tej, odbędzie się pogrzeb na pobliskim Cmentarzu Parafialnym przy ul. Smętnej.

Komentarze

Komentarze